Międzynarodowy sukces Arkadiusza Makowskiego

Niezwykłe fotoreportaż makro ” W kosmosie zielonej łąki” Arkadiusza Makowskiego został uznany w Waszyngtonie za najlepszy materiał ilustrowany spośród lokalnych edycji magazynu National Geographic na całym świecie.

National Geographic International Media Conference w Waszyngtonie to cykliczne spotkanie redaktorów naczelnych i wydawców, na którym w tym roku gościło 275 osób odpowiedzialnych za wszystkie lokalne edycje National Geographic na całym świecie. Celem zgromadzenia jest wymiana doświadczeń, dyskusje na temat kierunku, w jakim powinien zmierzać National Geographic, który postrzegany jest już nie tylko jako wydanie papierowe magazynu czy telewizja – stąd tytuł tegorocznej konferencji. Szeroko pojęte “media”, czyli cross-platformowość działań National Geographic było głównym tematem tegorocznego spotkania. Ale nie zabrakło też prezentacji i oceny dokonań poszczególnych redakcji, które mają unikalną szansę pochwalić się swoimi najlepszymi materiałami. Martyna Wojciechowska, jako jedyna redaktor naczelna ze wszystkich 40 edycji międzynarodowych poproszona została o wystąpienie podczas panelu na temat “Localizing global brand”. Redaktor naczelna polskiego wydania opowiedziała o tym, jaki wpływ na markę National Geographic w Polsce ma jej marka osobista. Prezentacja uznana została przez zgromadzonych gości najbardziej inspirującym wystąpieniem konferencji.

  • Arkadiusz Makowski fotografia grafika film warsztaty i sesje fotograficzne Lubawka. Wydruki i obrazy na ścianę oraz usługi fotograficzne.

Kategoria „Best Extended Department” – dla materiału kilkustronicowego, którym był autorski fotoreportaż Arkadiusza Makowskiego „W kosmosie zielonej łąki”. Makrofotografie małych stworzeń, których na co dzień nie dostrzegamy, pokonały konkurencję z innych edycji. Artykuł został opublikowany w NG Polska w grudniu 2012 r. Praca Arkadiusza Makowskiego „Elvis”
w 2012 r. zdobyła również Grand Prix Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

ICON-Image

Wojciech Franus pisze :

Z tego materiału jestem szczególnie dumny i zadowolony. Od dawna jestem fanem prac Arkadiusza Makowskiego. Zauważyłem jego niezwykłe makrofotografie w galerii portalu www.national-geographic.pl. Na naszych łamach zaczął publikować od rubryki „Twoje Zdjęcie”, gdzie drukujemy warte oglądania zdjęcia użytkowników naszego portalu, potem już było z górki – Grand Prix podczas 8 WKF-u (Mucha-Elvis) i cały fotoreportaż (ten nagrodzony) opublikowany w magazynie. Zdjęcia Arkadiusza są zadziwiające. Makrofotografia rozwinęła skrzydła od czasu dygitalizacji fotografii, niemniej u Makowskiego widzimy przede wszystkim wrażliwość, fantazję i baśniową wyobraźnię autora. Technika niewątpliwie jest pomocna przy tworzeniu tych zdjęć, ale gdyby nie to, co siedzi w głowie autora, takie dzieła by nie powstały.